Gündem

Şirket haberleri

Otomotiv Sektörü:
Haziran ayında otomobil satışları %9,3 artarak 62.348 adete, hafif ticari araç satışları %25,6 artarak 17.471 adete, toplam otomobil ve hafif araç satışları ise %12,5 artarak 79.819 adete yükseldi.
Ocak – Haziran döneminde ise otomobil satışları %52,4 artışla 310.325 adete, hafif ticari araç satışları %67,2 artışla 84.376 adete, toplam otomobil ve hafif araç satışları ise %55,4 artışla 394.701 adete yükseldi.
ASELS – Şirket ile uluslar arası bir müşterisi arasında yazılım tabanlı telsizlerin ihracatı ile ilgili 13,3 milyon dolar tutarında Yurtdışı Satış Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.
AKSEN – Şirketin Kurumsal Yönetim Derecelendirme Endeksi’ne giren ilk halka açık elektrik üreticisi olduğu medyada yer aldı.
ANELE – Proje büyüklüğü 11,5 milyon TL olan TOGG Gemlik Kampüs projesi su işleme tesisi, arıtma tesisi, giriş merkezi ve 3 adet Nizamiye Binası elektrik işlerinin yapılmasına yönelik olarak sözleşme görüşmelerinin tamamlanarak işveren ile ek sözleşme imzalanırken, proje büyüklüğünün 88 milyon TL’ye yükseldiği açıklandı.
ARDYZ – Şirket ile Botaş International arasında Kurumsal Kaynak Planlama yazılımı hizmet alımı sözleşmesinin 405.000 dolar bedelle imzalandığı açıklandı.
ATATP – Aracı Kurum ile fiyat istikrarı sürecinin sona erdiği açıklandı.
AVGYO – Antalya Alanya’da bulunan dairenin 1 yıllığına aylık 3.500 TL bedelle kiraya verilmesine karar verildiği açıklandı.
DEVA – Rekabet Kurulu tarafından DEVA, Gül Ecza Deposu, Haver Farma İlaç ve Sonuç Ecza Deposu hakkında yürütülen soruşturmanın sözlü savunma toplantısının yapılması sonrasında Rekabet Kurumu tarafından DEVA’ya yaptırım uygulanmamasına karar verildiği açıklandı.
DENGE – Şirket iştiraki Fer Gayrimenkul ile D Vizyon arasında Çin ve Uzak Doğu pazarına yönelik gayrimenkul satış ve pazarlama faaliyetleri konusunda 5,4 milyon dolarlık Satış sözleşmesi imzalandığı açıklandı.
DGATE – TTKOM Grubu ile Sanal TL, Fiziki TL, ankesörlü kart, alternatif kanal distribütörlüğü, kurumsal kanal ve alternatif kanallardaki cihaz dağıtım işlerinin tamamının sona erdiği açıklandı.
DURDO – Gloss & Green üretilen çevreci ve geri dönüştürülebilir metalize kutularının kapasite artışını sağlayacak üretim hattının Türkiye’ye gelişinin tamamlanarak kurulum aşamasına geçildiği açıklandı.
EDATA – Şirket payları bugün Borsa’da işlem görmeye başlayacak.
ENKAI – İzmir Doğal Gaz Kombine Çevrim Santralinde elektrik üretimine tekrar başlandığı açıklandı.
EREGL – Şirketin 2006 yılındaki Genel Kurul Toplantısının iptali kapsamında açılan davanın 14 Ekim’e ertelendiği açıklandı.
EGGUB – Haziran ayında açıklanan 20.000 Ton 8 milyon dolarlık ihracat siparişinin, 16.766 Tonluk 6,6 milyon dolarlık kısmının tamamlandığı açıklandı.
ESCAR.HE – Şirket payları Borsa’da Satış Yöntemi ile Çarşamba ve Perşembe günü halka arz edilecek.
FENER – Futbol A Takımı teknik direktörlüğü için Vitor Pereira ile 2 yıllığına anlaşmaya varıldığı açıklandı.
INVEO – Yatırım Bankası kuruluşuna ilişkin BDDK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
KARYE.HE – Şirket payları Borsa’da Satış Yöntemi ile 9 – 12  Temmuz’da halka arz edilecek.
KRVGD – Şirket paylarının geri alınmasına ve 3.000.000 adet pay için 50 milyon TL kaynak ayrılmasına karar verildi.
MANAS.HE – Şirket payları Borsa’da Satış Yöntemi ile 13 – 14 Temmuz’da halka arz edilecek.
NIBAS – Şırnak- Silopi’de elektrik hatlarının yenilenmesi işi için çeşitli ebatlarda direk ve travers teslimine yönelik işveren Moment Enerji’den 2,0 milyon TL tutarında sipariş alındığı, işin tamamlanma süresinin 75 gün olacağı açıklandı.
OLMK – Pay Alım Teklifi Bilgi Formunun SPK tarafından onaylanmasının ardından Pay Alım Teklifi Başlangıç Tarihinin 5 Temmuz, Pay Alım Teklifi Bitiş Tarihinin ise 26 Temmuz olduğu açıklandı.
ODAS – Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun finansal borç ödemelerinde, Özbekistan’da kurulacak 174 Mw kurulu güce sahip Doğalgaz Çevrim Santrali yatırımı harcamasında ve grup bünyesinde bulunan değerli metal madenciliği alanındaki yatırımların geliştirilmesinde kullanılmasının planlandığı açıklandı.
QNBFB – 273 gün vadeli 469,8 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
QUAGR – 500 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
PGSUS – Şirketin %50 iştirak payına sahip olduğu Hitit Bilgisayar’ın halka arzaına ilişkin çalışmalara başlanmasına karar verildiği açıklandı.
RALYH – Şirketin bağlı ortaklığı Hera Teknik’in TOKİ tarafından düzenlenen Malatya’daki 679 Adet Konut, 18 Adet Dükkan  ve 1 Adet Kafeteryai İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi’ 215,0 milyon TL ile en düşük 7. teklifin verildiği açıklandı.
SASA – PTA yatırımının finansmanı için 350 milyon dolar karşılığı Euro kadar 2 yıl geri ödemesiz toplam 12 yıl vadeli olması beklenen kredi temini için yetkilendirme anlaşması imzalandığı açıklandı.
SEKFK – 91 gün vadeli 63,3 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
SERVE – Şirketin iştiraki Kuvva Gıda’nın Superkritik Karbondioksit Ekstrasyon Akiskan teknolojileri konusunda 2000 Litre kapasiteli tesis yatırımı yapılmasına, yatırımlar kapsamında endustriyel kenevir tohumu total ektract üretimi yapılmasına, total kenevir ekstraktı  üretiminin yanı sıra, gül  işleme  ve total ektract üretimi, biberiye işleme  ve total ektract üretimi, kişniş  işleme  ve total ektract üretimi ve kekik işleme  ve total ektract üretimi yapılmasına karar verildiği açıklandı.
SISE – Macaristan’daki yatırım ile ilgili olarak, şirket bağlı ortaklığı Sisecam Glass’ın %100 pay sahibi olduğu ve sermayesi 177,8 milyon Macar Forint Sisecam Glasspackaging Hungary unvanı ile şirket kurulduğu açıklandı.
TSGYO – Sermaye artırımından elde edilen fonun kısa ve uzun vadeli banka kredilerinin ödemesinde kullanılacağı açıklandı.
TTKOM – JCR Avrasya tarafından şirketin Uzun Vadeli Ulusal Notunun ‘AAA(Trk)’, Kısa Vadeli Ulusal Notunun ‘A-1+(Trk)’, görünümlerinin ise ‘Stabil’ olarak belirlendiği açıklandı.
VAKBN – 91 gün vadeli 497 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
VBTYZ.HE – Şirket payları Borsa’da satış yöntemi ile bugün ve yarın halka arz edilecek.
YKBNK – 147 gün vadeli 502,3 milyon TL tutarında ve 147 gün vadeli 460 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

ARCLK – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 100.000 adet pay 31,94 TL fiyattan geri alındı.
DIRIT – Ersin Ertan Er tarafından 3,90 TL fiyattan 5.243 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %5,31’e yükseldi.
ULUUN – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 49.223 adet pay 4,80 – 4,84 TL fiyat aralığından geri alındı.
UTPYA – Ahmet Topaloğlu tarafından 270.0000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %4,28’e geriledi.
YATAS – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 27.000 adet pay 12,92 – 13,10 TL fiyat aralığından geri alındı.

TSGYO – Şirket sermayesinin 500 milyon TL’den %30 oranında 150 milyon TL nakden artışla 650 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.
VAKFN – Şirket sermayesi 7 Temmuz’da 200 milyon TL’den %25 oranında bedelsiz olarak 50 milyon TL artışla 250 milyon TL’ye yükseltilecek.
VKGYO – Şirket sermayesinin 500 milyon TL’den %100 oranında bedelli olarak 500 milyon TL nakden artışla 1 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında rüçhan haklarının kullandırılmasının ardından kalan 37.524.950 adet pay satılarak sermaye artırımı tamamlandı.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu