Gündem

Şirket haberleri

ADESE – Şirketin %35 pay sahibi olduğu Konya Okkalar İnşaat tarafından Arma 7 Renk projesinin yapı ruhsatlarının alınarak faaliyetlerine başladığı açıklandı.
AKSA – Fabrika liman sahasında yeni bir iskele yapımı ile ilgili teşvik belgesi alımının açıklanması sonrasında, yatırımdan vazgeçilmesine karar verildiği açıklandı.
AKENR – Erzin Doğalgaz Kombine Çevrim Santralinde Mart ayı içinde başlayan planlı bakım çalışmaları başarıyla tamamlandığı açıklandı.
ARCLK – Şirketin, %100 bağlı ortaklığı Arçelik Üretim ve Teknoloji ile devralma suretiyle kolaylaştırılmış usulde birleşmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
BIEON –
Şirketin yönetim hakimiyetine sahip olan ortağı Doğanlar Yatırım Holding ile şirket CEO’su Osman Nuri Vardı arasında şirket sermayesinin %2,17’lik kısmının bölümünün Doğanlar Yatırım Holding tarafından Osman Nuri Vardı’ya devredilmesine ilişkin Pay Devir Sözleşmesinin imzalandığı, %2,17’lik kısmın pay devir bedelinin 62,3 milyon TL olduğu,
Şirketin %36,11 oranında doğrudan pay sahibi Maven Enerji sermayesinin %6’lık bölümünün Osman Nuri Vardı tarafından Doğanlar Yatırım Holding’e toplamda 72,2 milyon TL’ye devredileceği açıklandı.
BOBET – Astaş – Yapı ve Yapı Adi Ortaklığı  ile İstanbul – Beşiktaş Rumeli Hisarı’nda yer alan Etiler Karma Yaşam Projesi kapsamında  yapılacak olan inşaat işleri için 205 milyon TL’lik hazır beton tedarik  sözleşmesi imzalandığı açıklandı.
CRDFA – 150 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
DAGI – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 150 milyon TL’den 600 milyon TL’ye yükseltilmesi tesvil dildi.
DIRIT – Şirketin Isparta’daki fabrika binasının 1.derece ipotek sahibi HALKB tarafından satışa çıkarıldığı ve 3. kişi tarafından 19,0 milyon TL’ye satın alınması sonrasında, 1.derece ipotek alacaklısı HALKB ile borcun tasfiyesine yönelik iyi niyet çerçevesinde  görüşmelerin sürmesi sonrasında şirketin yaptığı tekliflerin banka tarafından uygun görülmediği ve satışın gerçekleştirildiği açıklandı.
DOKTA – OİB tarafından Türkiye Kapsamında Yapılan 2021 İhracat Değerlendirmesi İle Alakalı Oluşturulan Listede şirketin 21. Sırada yer aldığı ve Altın Kategorisi’nde ödül aldığı açıklandı.
DOBUR – VBTS kapsamında şirket paylarına 01 Temmuz’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.
EUREN.HE – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün ve yarın toplanacak.
EPLAS – Yatırım Teşvik Belgesi eki olan yerli makine ve teçhizat listesinde yer alan kayıtlı teçhizatlara ait olarak 827.608 TL’lik ilave makina, kalıp ve cihaz imali gerçekleştirildiği açıklandı.
EKGYO – Şirketin 250 milyon TL tutarında kredi kullandığı açıklandı.
EDIP – Şirketin bağlı ortaklığı Edip Uluslararası Gayrimenkul’ün geçmiş yıl zararlarından 35,3 milyon TL’lik kısmının bağlı ortaktan olan alacaktan karşılanmasına karar verildiği açıklandı.
FENER – Futbol A Takım teknik direktörlüğü için Jorge Jesus ile görüşmelere başlandığı açıklandı.
HLGYO – Şirket portföyünde yer alan ve HALKB ve bağlı ortaklıkları tarafından kullanılacak olan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi Halk Ofis Kuleleri A Blok için HALKB ile daha önce yapılan kira sözleşmesi sonrasında, 2 yıllık kira bedelinin peşin olarak tahsil edildiği açıklandı.
ISSEN – Şirketin İSO Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nda üretimden satışlar kriterine göre şirketin en büyük 500 sanayi kuruluşu içinde 490. olarak yerini aldığı açıklandı.
KLGYO – Eyüpsultan  Belediye Başkanlığı tarafından yapılan  ihaleyi şirketin kazandığı, 277 milyon TL bedel üzerinden satışın gerçekleştiği açıklandı.
KIMMR – İstanbul Şişli’deki 526 m 2 ’lik deponun 6 milyon TL’ye satın alındığı açıklandı.
MZHLD – VBTS kapsamında şirket paylarına 01 Temmuz’a kadar tek fiyat işlem yöntemi getirildi.
PARSN – OİB tarafından Türkiye Kapsamında Yapılan 2021 İhracat Değerlendirmesi ile alakalı oluşturulan listede şirketin 98. sırada yer aldığı ve Bronz Kategorisi’nde ödül aldığı açıklandı.
RYGYO – Şirket portföyündeki Samsun Çarşamba’daki 22.504 m 2 ‘lik arsa üzerinde inşa edilecek 10.000 ton fındık depolama kapasiteli 3.622 m 2’ lik kapalı depolama alanlı lojistik depo yapımı için İnşaat Yapı Ruhsatı alındığı açıklandı.
SOKM – Sermaye azaltımının gerçekleşmesi ile şirket payları bugün14,44’ten işlem görmeye başlayacak.
SEGYO.HE – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün toplanacak.
SELGD – Sermaye artırımından elde edilen fonun 4,1 milyon TL’sinin kamu borçlarında, 2,9 milyon TL’sinin proje finansmanında, 3,1 milyon TL’sinin ise işletme sermayesinde kullanıldığı açıklandı.
SUNTK –
Aracı kurumu ile fiyat istikrarı sürecinin sona erdiği, 4.472.271 adet pay için 25,06 – 25,88 TL fiyat aralığından fiyat istikrarı sağlandığı açıklandı.
Ekoten Tekstil ile üretim sürecinde tüketilen suyun tamamının geri kazanılarak tekrar üretimde kullanılması için bir şirket ile iş birliği yapılıp 980.000 euro tutarında sözleşme imzalandığı açıklandı.
SUWEN – Şirket tarafından 4 yeni mağaza açıldığı, toplam mağaza sayısının yurt içinde 146, yurt dışında 3 olmak üzere 149’a yükseldiği belirtildi.
SMRTG – Şirketin güneş enerjisi paneli alanında artan talebi karşılamak üzere Kocaeli‘nde yer alan toplamda 10.000 m 2 ‘lik bina ve alana ilişkin 2 yıl süre ile kiralama sözleşmesi imzalandığı açıklandı.
TGSAS – OİB’in  gerçekleştirdiği ‘İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde şirkete Platin başarı ödülü verildiği açıklandı.
VAKBN – 46 gün vadeli 424,1 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu