Gündem

Piyasa gelişmeleri

Bu hafta Perşembe günü TCMB’nin faiz kararı takip edilecek, ayrıca ABD tarafından banka bilançoları açıklanıyor olacak. Bugün makro veri akışı zayıf, ABD piyasaları ise resmi tatil dolayısıyla kapalı olacak. Çin’de beklenti üzerinde gelen büyüme rakamının ardından görünüm pozitif. Avrupa vadeli endekslerinde ise sınırlı geri çekilme görülmekte. Haftanın son işlem gününü %0.11 yükselişle 2072 seviyesinde tamamlayan BIST’in ise güne alım tarafında başlamasını bekliyoruz.

İZLENECEKLER

—Aralık’21 Bütçe Verileri

ŞİRKET HABERLERİ

—ABD’de devam eden Halkbank davasında istinaf mahkemesi bankanın Yüksek Mahkeme’ye başvuru hakkını kullanabilmesi için federal mahkemedeki yargılama sürecini askıya aldı (Kaynak: bloomberght.com).

—AYGAZ, sermayesinde %55 oranında pay sahibi olduğu Sendeo Dağıtım Hizmetleri AŞ’nin sermayesinin TL143.5mn’dan TL423.5mn’a yükseltilmesi amacıyla yapılacak sermaye artırımında şirkete isabet eden TL154mn’luk rüçhan tutarının TL77mn’unu tescil öncesinde, kalan tutarın ise yılsonuna kadar ödenmesine karar verildiğini bildirdi.

—SAHOL hisse geri alım programı kapsamında Cuma günü TL15.33 fiyat ortalaması ile toplam 200bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—ARCLK hisse geri alım programı kapsamında Cuma günü TL52.95 fiyat ortalaması ile toplam 75bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—BIMAS hisse geri alım programı kapsamında Cuma günü TL69.90 fiyat ortalaması ile toplam 200bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

SEKTÖR HABERLERİ

—Bloomberg HT’nin bankalardan edindiği bilgiye göre, Dövizden TL’ye dönüşüm oranı, 15.04.2022 itibarıyla %10’a, 08.07.2022 itibarıyla% 20’ye ulaşan bankalara; 2022 sonuna kadar döviz zorunlu karşılıklardan alınan yıllık %1,5 komisyon uygulanmayacağı kaydedildi.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu