Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Genel kapsamda Şişli lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri yok etmek için kullanılan estetik uygulaması prosedürlerden biridir. Lazer epilasyon vücudun küçük ve geniş alanlarında uygulanabilir.

Bu özellik alandaki yok edilmesi istenen tüylerin fazlalığını düşürülebilir ya da ince ve açık renkli tüyler dışında koyu renkli tüyleri tamamen yok edebilir. Bir cihaz seçerken kişinin kıl yapısı ve yoğunluğu, tüm Şişli lazer epilasyon işlemi için ayrılan süre gibi nedenler etkilenir. Bu yüzden, her cihazın kendine has özellikleri vardır.

Lazer Epilasyon Nedir?

İstenmeyen tüylerle baş etmenin en etkili yollarından biri olan lazer epilasyon, son zamanlarda en çok tercih edilen yöntemlerden biri haline geldi.

Lazer sistemlerindeki günümüzdeki gelişmeler, istenmeyen tüylerin alınmasını kolaylaştırmaktadır. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın birçok yolu vardır, ancak hiçbiri lazer epilasyonun kalıcı sonuçlarına sahip değildir.

Bu nedenle son zamanlarda lazer epilasyon talebinin önemli ölçüde arttığı gözlemlenmiştir. Geliştirilmekte olan popüler bir teknoloji olan Şişli lazer epilasyon 1997 yılında ABD Gıda ve İlaç Dairesi tarafından onaylanmıştır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Bilindiği gibi Beşiktaş lazer epilasyon uygulamadan önce, işlemin daha verimli olması için kılların bir jilet yardımıyla kesilmesi gerekir. Ancak kıl köklerini dışlayan uygulamalar yapılırken dikkat etmeniz gerekir.

Tüyler kesildikten sonra uygulamanın yapılacağı bölgedeki tüy kökleri lazer cihazı ile taranır. Ancak uygulamaya başlamadan hemen önce lazer okumalarının kişinin ten ve saç rengine göre ayarlanması çok önemlidir.

Bu aşamada kişiye en uygun dozun belirlenmesi işlemin başarısında çok önemli bir faktördür.

Kullanım sırasında işlemin yapıldığı bölgede doz kişiye göre ayarlanır. Bunun nedeni, tedavi edilecek alanın boyutunun epilasyon süresi üzerinde güçlü bir etkiye sahip olmasıdır.

Seanslar ortalama 5 dakika ile 2 saat arasında sürmektedir. Bu süre uygulamanın yapıldığı bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Genellikle Beşiktaş lazer epilasyon 6-8 seans süren bir işlemdir.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Kıl köklerinin görüldüğü her yerde Beşiktaş lazer epilasyon cihazı kullanılabilir. Saç köklerini kurutabilir ve tekrar çıkmasını engelleyebilir.

Lazer uygulamaları yüzün tüm bölgelerine, koltuk altlarına, kollara, bacaklara, genital bölgelere, üst dudaklara, meme uçlarına, göbeğe, kalçalara, boyuna, bikini bölgesine ve daha fazlasına uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer teknolojisinin gelişimiyle birlikte lazer epilasyon çeşitleri de artmaktadır. Lazer epilasyon cihazları genellikle yaydıkları ışığın dalga boyuna göre isimlendirilir.

Teknoloji ilerledikçe dalga boyunda artma olur. Lazer epilasyon türleri genellikle şu lazer epilasyon cihazlarını içerir; Alexandrite, Diode, IPL, QSwitched ve Ndyag.

Bazı durumlarda, farklı tipte lazer epilasyon cihazlarının bir arada bulunabileceği görülür. Bu kapsamda; Okmeydanı lazer epilasyon cihazlarının görünümü de kullanım amacına ve kullanım şekline göre değişiklik göstermektedir.

Lazer Epilasyon Merkezleri

Merkezi hastane ve güzellik merkezleri dışında da Okmeydanı lazer epilasyon doktor kontrolünde kullanılmaktadır.

Güzellik salonlarında ve güzellik merkezlerinde lazer epilasyon yapılması yasa dışı ve tehlikelidir. Bu merkezlerde çalışan personelin lazer epilasyon yapmasına izin verilmez. Lazer epilasyon sadece bir uzman tarafından yapılabilir. Tecrübeli eller tarafından uygulanmadığı takdirde ömür boyu yanıklara neden olabilir.

Bu nedenle lazer epilasyon merkezi seçerken eğitimli profesyonel kadrosu ile bir hastane veya tıbbi muayenehanenizin olduğundan emin olmanız önemlidir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Tüm vücut lazer epilasyon fiyatları genel olarak 2022 yılında merkeze göre değişmektedir. Erkekler ve kadınlar için lazer epilasyon fiyatları değişiklik gösterebilir.

Ayrıca lazer epilasyonun yeri klinikte fiyat konusunda farklılık gösterdiği için, uzmanıyla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Kişinin kıl yapısına, ten rengine, tekniğine ve kliniğine göre Okmeydanı lazer epilasyon fiyatı değişmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu