Gündem

Huzurlu Sokaklar ve Narkotik Suçları Uygulaması gerçekleştirildi

Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından ülke genelinde eş zamanlı olarak “Huzurlu  Sokaklar ve Narkotik Suçları Uygulaması” gerçekleştirildi. Bakanlıktan yapılan açıklamada şu bilgiler aktarıldı:

“Genel asayişin ve kamu düzeninin devamının sağlanması, güvenlik güçlerimizin her 
zaman ve her yerde varlığını vatandaşa hissettirerek alanda görünür olacak şekilde suç 
işleme amacındakilerin caydırılması amacı ile özellikle lokanta, restoran, kafe, pastane, 
kahvehane, çay bahçesi, park/bahçe, rekreasyon alanları, sahil bantları, internet kafe, 
playstation vb. oyun salonları, metruk binalar ile kamuya açık yerlerde  Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından ülke genelinde eş zamanlı olarak “Huzurlu  Sokaklar ve Narkotik Suçları Uygulaması” yapılmıştır.

Ülke genelinde 11.562 karma ekip, 267 dedektör köpek ve 45.479 personelin
katılımı ile yapılan uygulama sonucunda; 372.725 şahıs kontrol edilmiş, 986 aranan şahıs yakalanmış, 49 şahıs gözaltına alınmıştır. 

111 şahsa idari ve 59 şahsa adli olmak üzere toplam 170 şahsa işlem yapılmıştır. Huzurlu Sokaklar ve Narkotik Suçları Uygulamasında, 85.230 araç kontrol edilmiş, 3.407 araca idari para cezası uygulanmış, 375 araç trafikten men edilmiş, 5 aranan araç yakalanmıştır. 18.802 işyeri denetlenmiş, 77 işyerine idari para cezası uygulanmıştır. Uygulamalarda, 28 adet ruhsatsız tabanca, 55 adet av tüfeği,  12 adet kesici/delici alet, 11 adet kurusıkı tabanca ile muhtelif miktarda uyuşturucu ve kaçak sigara ele geçirilmiştir.”


Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu