Sponsorlu Bağlantılar

Blefaroplasti Nedir? Göz Kapağı Estetiği Nasıl Uygulanır?

Blefaroplasti Nedir? Göz Kapağı Estetiği Nasıl Uygulanır?

Yüzdeki yorgun ve yaşlı ifadeye son vermek amacıyla göz estetiği yapılır. Üst göz kapağında meydana gelen sarkmalar ve asimetri problemleri düzeltilir. Aynı şekilde göz altında meydana gelen torbalanma ve çizgiler yapılan göz kapağı estetiği ile düzeltilir.

Göz Estetiği Ameliyatı

Plastik cerrahlar tarafından yapılan göğüs estetiği ameliyatı ile birçok işlem kombine edilerek başarılı bir şekilde yapılır. Göz estetiği ameliyatı sırasında sarkmaya neden olan fazla deri ve yağ hücreleri alınır.

Göz Estetiği Ameliyatı Çeşitleri

Göz estetiği içerisinde üst göz kapak ve alt göz kapak estetikleri bulunur. Bunun dışında gözün Daha çekici görünmesini sağlayan badem göz estetiği de yapılır.

Göz Estetiği Ameliyatı Kimler Olabilir?

Yaşlanma ile birlikte göz kapağında ve göz altında meydana gelen sarkma ve ince çizgilere sahip kişiler göz estetiği ameliyatı olabilir.

Göz Estetiği Ameliyatı Öncesi

Göz estetiği ameliyatı öncesinde hastaların cerrah seçimi oldukça önemlidir. Ayrıca ameliyat öncesi hasta beklentisini açıkça ifade ederek istediği sonucu elde edebilmelidir.

Göz Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Genç ve dinamik bir görüntü elde etmek amacıyla yapılan göz estetiği ameliyatı sırasında lokal ya da genel anestezi tercih edilir. Gözün ihtiyacı ve hastanın beklentisi doğrultusunda gözdeki deformasyonlar ortadan kalkar.

Göz Estetiği Ameliyatları Ne Kadar Sürer?

Yapılacak işleme ve operasyonlara göre göz estetiği ameliyatları yaklaşık 1-2 saat sürmektedir.

Göz Estetiği Ameliyatı Fiyatları

Göz estetiği fiyatları kombine edilen tüm işlemleri içine alarak hesaplanır.

Pitozis Nedir ve Belirtileri Nelerdir?

Üst göz kapağı düşüklüğü anlamına gelen pitozisin en yaygın belirtisi göz kapağının gözü kapatacak dereceye kadar gelerek görmeyi olumsuz etkilemesidir.

Pitozis göz kapağı düşüklüğü anlamına gelir. Bu durum insanları hem estetik hem de gözün sağlığı açısından rahatsız eder. Dolayısıyla pitozis görülmesi halinde birtakım belirtiler baş gösterir. Üst göz kapağı düşüklüğü meydana gelir ve bu durum insanların görme konusunda sıkıntı yaşamasına neden olur.

Bu durumda daha iyi görmek için insanlar başlarını ve Kaşların yukarıya doğru kaldırırlar. Bu nedenle kendinde pitozis mi olduğunu düşünenler eski ve yeni fotoğraflarını yan yana koyarak aradaki farkı görebilirler. Dolayısıyla pitozis insanların yaşam kalitesini düşündüğü gibi estetik açıdan ise yüzdeki uyum ve oranı bozar.

Pitozis (Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı) Tedavisi Nasıl Yapılır?

Pitozis için önerilen en yaygın tedavi yöntemi ameliyattır. Ameliyat sırasında göz kasları sıkılaştırılır ve göz kapağının şekli düzeltilir. Sıkılaştırılan levator kaslar sayesinde göz kapağı kaldırılır.

Pitozis Ameliyatı Başarı Oranı Nasıldır?

Uzman cerrahlar tarafından yapılan pitozis ameliyatı hastanın da dikkati doğrultusunda başarılı geçer.

Gözde En Sık Karşılaşılan Problemler Nelerdir?

Görmeyi sağlayan göz hastalıkları şu şekildedir; göz kapağı düşüklüğü, göz travması, göz tansiyonu, retina dekolmanı, sarı nokta hastalığı, damar tıkanıklığı ve göz enfeksiyonları şeklindedir.

Göz Kapağı Düşüklüğü Neden Olur?

Geçirilen göz hastalıkları ve enfeksiyonları, lens kullanma, tramvatik kazalar, göz operasyonları göz kapağı düşüklüğüne neden olur.

Göz Kapağı Düşüklüğü Belirtileri Nelerdir?

Gözde küçülme ve görme alanında daralma, göz tembelliği ve yorgunluk gibi belirtiler göz kapağı düşüklüğü olduğunu gösteriyor.

Göz Kapağı Düşüklüğü Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Yalancı göz kapağı düşüklüğünde cerrahi operasyon ihtiyaç duyulmaz. Fakat ciddi manada ortaya çıkan göz kapağı düşüklüğünden kullanılan tedavi yöntemi ameliyattır.

Göz Kapağı Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Levator olarak adlandırılan göz kasları ameliyat sırasında sıkı hale getirilir. Bu sayede göz kapağı düşüklüğü ortadan kalkarak daha görme sağlanır.

Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı Kalıcı Çözüm Olur Mu?

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı kalıcı değildir. Gözde yaşanan bu olumsuz durum yeniden tekrarlayabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu